Dalyko paskirtis – studentai privalo studijuoti elektros mašinų ir transformatorių konstrukciją, veikimo principus, pritaikyti teorines žinias praktinėje veikloje. Šis mokslas sudaro tolesnių studijų pagrindą. Elektros mašinų ir transformatorių dalyke įgytos žinios taikomos kituose dalykuose. Šio dalyko moksle studentai teoriškai ir praktiškai mokosi pažinti kaip elektros varikliai ir transformatoriai taikomi plačios galios diapazone ( nuo vatų iki kilovatų ribose ).

Studijų metu studentai išmoksta elektros mašinų teorijos pagrindinius dėsnius ir taisykles, įtvirtina žinias apie elektros transformatorius, giliai išnagrinėja asinchroninių mašinų sandarą ir fizinius procesus, vykstančius dirbant asinchroniniams varikliams, išmoksta Europinio standarto reikalavimus.

Susipažįsta su nuolatinės srovės elektros mašinomis, jų charakteristikomis ir veikimo principu. Išmoksta sinchroninių elektros mašinų konstrukcijos elementus.

Baigę studijas geba vertinti elektros mašinų ir transformatorių įrangos charakteristikas, moka parinkti medžiagas, užtikrinančias įrenginių saugų darbą pagal tarptautines ir Europos normas.